BFR - Bach Flower Remedies

01.

Čo je BFR?

Bach Flower Remedies

„Bachova kvetová terapia“

Bachova kvetová terapia je 38 druhov kvapiek vyrobených z kvetov rastlín. Jednotlivé esencie sú určené pre jednotlivé negatívne emócie, uvoľňujú zablokovanú energiu, potláčané alebo nespracované pocity, strachy, bolesti z minulosti, ktoré sú v našom vnútri nahromadené a často prerastú do fyzických ťažkostí.

Okrem 38 druhov jednotlivých esencií existuje aj tzv. Krízová esencia (Rescue remedy) v ktorej je už zmiešaných 5 z 38 esencií (Impatiens, Star of Bethlehem, Cherry Plum, Rock Rose, Clematis). Je vhodné mať ju vždy pri sebe a použiť ju pri všetkých krízových, vypätých, stresových situáciách (zlé správy, skúšky, hádka, dopravná nehoda, šok….).

Rescue remedy sa vyrába už aj bez obsahu alkoholu pre deti a pre domácich miláčikov. Krízovú esenciu predávajú aj niektoré obchody so zdravou výživou a lekárne.

02.

Ako si vybrať ?

Najčastejším spôsobom je telefonický rozhovor alebo e-mail s poradcom Bachovej kvetovej terapie, kde opíšete svoje pocity a podľa nich spoločne vyberiete esencie. Niektoré esencie majú veľmi jemné odlišnosti a poradca Vám pomôže vybrať. Po výbere esencií poradca vyrobí mix a pošle Vám ho poštou. 

Bachovky si môžete vybrať aj sami podľa popisu jednotlivých esencií.

03.

Tabuľka esencií

Prečítajte si pozorne popis jednotlivých esencií a počúvajte svoj vnútorný hlas. Ktoré z kvapiek Vás oslovujú? Aké negatívne  emócie cítite?

Bachovky leták

Návrat hore